Kolejna odsłona sportowych zmagań odbędzie się 18-19 maja 2019 r.

Od 2011 roku Gmina Rawicz organizuje 24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu - największe gminne przedsięwzięcie eventowe i jednocześnie jedyne tego typu w Polsce, a nawet w Europie.

Z trwającej całą dobę rywalizacji wyłaniani są zwycięzcy sztandarowego biegu sztafetowego Plantami Jana Pawła II, streetballa, maratonu pływackiego, maratonu rowerowego, turnieju piłki nożnej, siatkówki plażowej, tenisa ziemnego i nordic walking. Główną ideą tego złożonego przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia oraz promocja rawickich Plant, które są główną areną zmagań tysięcy sportowców (zarówno zawodowców, jak i amatorów). Wszystkim, którzy decydują się na udział w Festiwalu organizatorzy zapewniają szereg atrakcji pozasportowych, które skupione są w tzw. Miasteczku Festiwalowym.

Impreza zdobyła już kilka prestiżowych nagród, co utwierdza sztab organizacyjny w przekonaniu, że współtworzymy w Rawiczu sportową Polską. Poza tym Festiwal jest nieprzerwanie wspaniałym przykładem współpracy miasta z sektorem biznesowym, instytucjami publicznymi, wolontariuszami, służbami policji i straży pożarnej oraz organizacjami pozarządowymi.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w 9. edycji!

Sponsorzy